Звичайне безопарне дріжджове тістоПереглядів: 1 313

Рейтинг: 1 Зірочка2 Зірочки3 Зірочки4 Зірочки5 Зірочок ( 5,00 / 5)
Loading...Loading...

Зазвичай з цього тіста випікають булочки, пиріжки, пампушки та багато інших виробів з додаванням невеликої кількісті здоби. Для отримання добре пропечених виробів з звичайного дріжджового тіста необхідно правильно розпушувати тісто дріжджами та вміло поєднувати його з різноманітними начинками. Зверніть увагу, що солоні начинки з м’яса, риби або грибів не підходять до солодкого тіста і тіста, ароматизованого лимоном, шафраном, кардамоном; з солодкими начинками не поєднується солоне тісто.

За рецептом вам знадобиться: 4 склянки пшеничного борошна, 0-2 ст. ложки цукру, 0-4 ст. ложки маргарину або рослинної олії, 0-1 яйце, 20 г дріжджів, 0,5 ч. ложки солі, 1 склянка молока або води. Вихід випечених виробів 1000 г.

До каструлі влити теплу воду або молоко, температурою 30°С, та розчинити дріжджі. Потім додати сіль, цукор, яйця, ароматичні речовини та просіяне борошно і замішувати протягом 5-8 хвилин, доки не отримаєте однорідне, без грудочок та не дуже круте тісто.

Якщо рідини недостатньо для замісу тіста, можна додати трохи води або молока.

Борошно до просіювання зміряти склянкою, при цьому утрамбовувати його не потрібно.

В кінці замісу додати підігріту олію, злегка перемішати, накрити каструлю кришкою і поставити в тепле місце, щоб бродило.

Через 2-2,5 години після замісу, коли тісто сильно підніметься, слід його обім’яти. Потім, приблизно через 40-50 хвилин, коли після максимального підйому тісто почне опускатися, треба знову обім’яти тісто і викласти його на посипаний борошном стіл або дошку для оброблення.

Тривалість бродіння тіста регулюють, змінюючи кількість дріжджів і температурні умови. При цьому, нормальною для бродіння вважається температура 28-30°С, при пониженні температури, бродіння сповільнюється, при підвищенні навпаки — прискорюється. А при температурі нижче 10°С і вище 35°С бродіння зовсім припиняється.

Якщо в тісто покладено дуже багато солі або цукру, бродіння сповільниться або зовсім припиниться. В такому випадку потрібно замісити нову порцію тіста і перемішати його з пересоленим або пересолодженим тістом.

Для тіста слід брати дріжджі хорошої якості.

При замісі тіста необхідно пам’ятати наступне:

 • При надлишку води тісто погано формується, вироби виходять плоскими та розпливчатими.
 • А нестача води приводить до того, що тісто погано бродить, готові вироби будуть жорсткими.
 • Заміна води молоком або вершками — готові вироби мають гарний зовнішній вигляд, а смак їх поліпшується.
 • При збільшенні кількості жирів вироби стають більш розсипчастими і смачними та довго не черствішають.
 • Надлишок солі — тісто погано бродить, вироби набувають солоного смаку, колір кірки стає блідим.
 • Недостатня кількість солі — вироби виходять розпливчатими та несмачними.
 • Велика кількість цукру — поверхня виробу при випічці швидше забарвлюється, а середина пропікається поволі, крім того, тісто буде погано бродити, а при додаванні більше 35% цукру бродіння зовсім припиниться.
 • Недостатня кількість цукру — вироби виходять блідими та несолодкими.
 • Збільшення кількості яєць — вироби стають пишнішими і смачнішими.
 • Якщо замінити яйця яєчними жовтками, вироби вийдуть більш розсипчастими, красивого золотистого кольору.
 • Збільшення кількості дріжджів — бродіння прискорюється, але дуже велика кількість дріжджів надасть виробам неприємного дріжджового запаху.

 • Прокоментувати