Здобне опарне дріжджове тістоПереглядів: 3 307

Рейтинг: 1 Зірочка2 Зірочки3 Зірочки4 Зірочки5 Зірочок ( 4,33 / 5)
Loading...Loading...

Опарний спосіб застосовують, якщо в тісто кладуть багато здоби. З цього тіста випікають вироби з великою кількістю здоби (масла, цукру, яєць): різні плюшки, тістечка, рулети, кренделі, пироги, коржики, баби, хали, паски, печиво, сухарики і т.д. Для поліпшення смаку і аромату солодкого дріжджового тіста можна додати ароматичні речовини (натерту цедру апельсина або лимона, ванільний цукор, дрібно розтертий кардамон і ін.).

За рецептом вам знадобиться: 4 склянки пшеничного борошна, 4-8 ст. ложок цукру, 4-8 ст. ложок вершкового масла або маргарину, 2-8 яєць, 20 г дріжджів, 0,5 ч. ложки солі, 0,5 склянки молока або води. Вихід випечених виробів 1200 г.

При цьому способі спочатку замішують ложкою рідку бовтанку, яка називається опарою. На заміс беруть всю норму теплої рідини і дріжджів і половину норми борошна (по рецептурі).

Опара повинна бродити при температурі 28-30°С протягом 3-3,5 годин до максимального підйому. Під час бродіння на поверхні опари з’являються бульбашки з вуглекислим газом, які потім лопаються. Як тільки опара почне осідати, можна починати замішувати тісто.

У опару додають решту всіх підігрітих продуктів (яйця в суміші з сіллю, цукор, ароматичні речовини). Другу половину норми борошна поступово всипають і замішують протягом 5-8 хвилин до отримання однорідної маси. Під кінець замісу додають масло, яке розігрівають до консистенції густої сметани, а потім накривають каструлю кришкою і ставлять в тепле місце для подальшого бродіння. Коли тісто досягне максимального підйому, роблять обминання тіста і викладають його на стіл, посипаний борошном.

Тривалість бродіння опари і тіста можна регулювати зміною температурних умов під час бродіння, ставлячи каструлю в тепліше або прохолодніше місце.


Прокоментувати