Листкове прісне тісто. Варіант 2Переглядів: 1 427

Рейтинг: 1 Зірочка2 Зірочки3 Зірочки4 Зірочки5 Зірочок ( 4,67 / 5)
Loading...Loading...

З цього тіста випікають листкові кулеб’яки і пиріжки.

Для тіста за рецептом:

500 г пшеничного борошна, 0,5 склянки води, 400 г вершкового масла, 0,5 лимона, 1 ч. ложка солі.

Технологія приготування листкового прісного тіста

Просіяти борошно, половину його відокремити та змішати на дошці з маслом і, розкачавши у вигляді квадрата завтовшки до 2 см, покласти на тарілку і винести в холодне місце.

У борошно, що залишилося, влити півсклянки води, віджати лимонний сік або ввести розведену лимонну кислоту, додати сіль і замісити тісто. З тіста скачати кулю, накрити рушником і дати полежати 20-30 хв. Після цього тісто розкачати так, щоб вийшов шар удвічі ширше і трохи довше за шмат тіста з маслом, покладений на тарілку.

Приготоване тісто з маслом покласти на середину розкоченого, загорнути і защипнути краї. Таким чином, тісто з борошна з маслом опиниться в «конверті».

Посипавши стіл борошном, розкотити «конверт» рівною смугою шириною 20-25 сантиметрів і завтовшки близько 1 см. Тісто акуратно скласти вчетверо, помістити на деко і на 30-40 хвилин поставити в холодне місце.

Коли тісто охолоне, його потрібно ще раз розкотити, знову таким же чином скласти вчетверо і витримати в холодному місці.

Ту ж операцію повторити утретє. Після цього розкотити тісто і виробляти з нього піроги, пиріжки та ін.

Обрізки тіста, що залишилися при обробленні, зім’яти в грудку, але не місити, а, потримавши недовго в холодному місці, розкотити і зробити з нього пиріжки, кошики і тому подібне.


Прокоментувати