Листкове прісне тісто. Варіант 3Переглядів: 1 765

Рейтинг: 1 Зірочка2 Зірочки3 Зірочки4 Зірочки5 Зірочок ( 4,00 / 5)
Loading...Loading...

Листкове прісне тісто за цим рецептом замішують з пшеничного борошна на воді з додаванням яєць, солі, лимонної кислоти. З нього випікають воловани, курники, інші вироби.

За рецептом потрібно: 530 г пшеничного борошна (зокрема 20 г для підготовки жирів), 215 г вершкового масла або маргарину, 2 яйця, 220 мл води, 1 г лимонної кислоти, 10 г солі.

У посуд влити холодну воду, розчинити лимонну кислоту, покласти яйце, сіль, всипати просіяне борошно, замісити тісто до однорідної маси. Сформувати тісто у вигляді кулі. Зробити зверху неглибокий надріз. На стіл насипати трохи борошна, викласти тісто, накрити рушником, щоб захистити його від завітрювання, і залишити на 30 хв.

Тісто можна замісити на обробній дошці. Борошно насипати горою, в середині зробити поглиблення, влити туди воду, додати розчин лимонної кислоти, яйце, сіль і, починаючи з країв лунки, ложкою поступово додавати борошно так, щоб вода не вилилася через край лунки. Коли все борошно з’єднається з водою, вимісити тісто (протягом 15-20 хв.) і сформувати у вигляді колобка. Зробити на тісті зверху неглибокий хрестоподібний надріз, залишити на 30 хв., прикривши рушником, щоб не завітрювалось.

Далі підготувати вершкове масло або маргарин. У масло додати трохи борошна, перемішати, сформувати у вигляді прямокутника завтовшки 2 сантиметри, охолодити в холодильнику. Маргарин без додавання борошна ковзає між шарами, і товщина шарів виходить неоднорідною.

Для кращої шаруватості тіста дуже важливо, щоб підготовлене тісто і масло були однаковій консистенції. Тісто розкотити в прямокутний пласт завтовшки 2-2,5 см, по краях — тонше. На середину розкатаного тіста покласти підготовлене масло. З’єднати тісто з боків у вигляді конверту. Залишити вільне місце від країв. Якщо покласти масло впритул до країв, то при розкочуванні краї можуть прорватися. Декількома легкими натисками качалки розрівняти масло. Поставити тісто на холод на 15-20 хв. Потім перекласти пласт тісту на стіл, обережно розкотити в довжину, катаючи від себе в одному напрямі і спостерігаючи, щоб тісто було однакової товщини і ніде не прорвалося. Тісто скласти в два шари, охолодити. Потім повторити розкочування.

При розкочуванні тісто слід якомога менше підсипати борошном, інакше слойка буде твердою.

Перед випіканням виробів з листкового тіста, деко злегка змочити водою. Випікати в гарячій духовці при температурі 250-260°С, дуже обережно, без струсів, інакше вироби осядуть, з’явиться закал. Якщо тісто почало горіти зверху, треба покрити його вологим папером.


Прокоментувати