Листкове тісто на кефіріПереглядів: 1 755

Рейтинг: 1 Зірочка2 Зірочки3 Зірочки4 Зірочки5 Зірочок ( 4,24 / 5)
Loading...Loading...

Для тіста: 500 г пшеничного борошна вищого гатунку, 360 г вершкового масла, 1 яйце, 1 стакан кефіру, третина ч. ложки солі (воду і кислоту не додавати).

З борошна, кефіру, яйця та солі замісити однорідне пружне тісто, охолодити.

Шматок масла злегка розім’яти, але не розтирати, з невеликою кількістю борошна, щоб суміш стала пластичною і податливою.

Розкотити тісто у формі квадрата, в центр покласти розім’яте масло і загорнути його в тісто у вигляді конверта. Защипнути краї, щоб в шов не потрапило борошно. Розкотити тісто в прямокутник, з’єднати протилежні кінці прямокутника в середині, защипнути, і ще раз скласти удвічі. Винести на холод на 30 хв.

Після цього розкотити тісто в прямокутник, але на цей раз розкочувати в протилежному напрямі, з’єднати кінці на середині, змісти борошно, защипнути шов і ще раз скласти так, щоб шов опинився усередині на вигині. Винести на холод на 2 години.

Кожного разу, розкочуючи тісто після охолоджування, треба розгортати його на 90°, тоді тісто не рватиметься від напруги і вийде шаруватим. Потім пласт знову повернути на 90°, знову розкотити і скласти вчетверо. Після цього помістити тісто на холод на 20-30 хвилин, а потім формувати.


Прокоментувати