Історія появи масового виробництва морозиваПереглядів: 607

1 Зірочка2 Зірочки3 Зірочки4 Зірочки5 Зірочок
Loading...Loading...

Масовому виробництву морозива передували періоди історії появи, становлення та розповсюдження морозива по всьому світі.

Масове виробництво морозива

Поступово з чисто літнього частування морозиво перетворилося на широко відому страву, що продавалася торговцями круглий рік. Але ще довго його виробництво було пов’язано з великим клопотом — настільки складно було організувати доставку льоду і снігу. Впродовж XIX сторіччя було розроблено багато різних видів морозива, які зберегли свою популярність і до наших днів. Проте виробництво морозива у відносно великих об’ємах стало можливим лише після впровадження достатньо продуктивних способів отримання і зберігання льоду, охолоджуючих пристроїв і машин з мішалками або дробарками. Всюдисущий технічний прогрес поступово змінив і виробництво морозива, перетворивши його з вишуканих ласощів багатих салонів в продукт, доступний кожному. Популярності морозива сприяли наступні винаходи.

Винаходи

 • У 1560 році іспанський доктор на ім’я Блазіус Вілафранка, щоб краще заморозити суміш із вершків, фруктів і спецій, спробував скропити лід і сніг, в якому зберігався десерт, селітрою. Експеримент вдався, і це призвело до винаходу першої «морозильної камери».
 • У 1834 році американець Джон Перкін запатентував ідею використання ефіру в компресорному апараті.
 • Через 10 років англієць Томас Мастерс отримав патент на машину для морозива, яка являла собою олов’яний глек з трипелюстковим шпателем, який обертався. Глек був оточений льодом, снігом або сумішшю одного з них з сіллю, солями амонію, селітрою, нітратами амонію або хлоридом кальцію. Згідно патентному опису, машина Мастерса могла охолоджувати, а також одночасно морозити і збивати морозиво.
 • У 1846 році англійка леді Ненсі Джонсон винайшла ручний міксер-морозильник для морозива. З тих пір робити морозиво в домашніх умовах стало набагато легше. При бажанні ви також зможете підібрати найкращій для себе рецепт морозива в домашніх умовах.
 • У 1848 році в США були запатентовані дві машини для приготування морозива.
 • А через 5 років — в 1851 році — американець Джейкоб Фассел побудував першу фабрику морозива. Незабаром він створив цілу мережу фабрик і по праву вважається батьком індустрії морозива.
 • У 1860 році Фердинанд Карре створив першу в світі абсорбційну холодильну машину, яка працювала на рідкому і твердому абсорбенті. Чотирма роками пізніше Карре значно удосконалив компресійну машину, в якій вперше застосовувався новий охолоджуючий елемент — аміак.
 • У 1876 році німецький винахідник Карл фон Лінді розробив безпечну компресійну холодильну машину і через рік її запатентував.
 • У 1919 році американець Хрістіан Нельсон розробив рецепти і технологію виробництва морозива, глазурованого шоколадом. Новаторові був виданий патент на ідею, і на світло з’явився «пиріжок ескімоса», або просто «ескімо». А незадовго до цього американці придумали апарат для приготування вафельних стаканчиків.
 • Промислове виробництво морозива в СРСР

  Промислове виробництво морозива в СРСР зародилося на початок 1930-х років. Тоді на Московському холодокомбінаті і холодильнику № 2 були здані в експлуатацію перші цехи по виробництву морозива. У 1932 році в СРСР його всього було вироблено 300 тонн, а вже з 1985 року почалося інтенсивне будівництво нових цехів морозива, що дозволили виробити 696 тис. тонн морозива.

  Таким чином, техніка і технологія промислового виробництва морозива постійно удосконалювалися. В ряді країн почали створюватися спеціалізовані фірми по випуску машин і устаткування для виробництва морозива. Морозиво стало звичайним атрибутом міських кафе. І до сьогодні морозиво залишається улюбленими ласощами людей самого різного віку і смаків.


  Прокоментувати