Соління огірківСоління огірків

Переглядів: 3 044

Рейтинг: 1 Зірочка2 Зірочки3 Зірочки4 Зірочки5 Зірочок ( 5,00 / 5)
Loading...Loading...

Для соління відбирають огірки не цілком доспілі, темно-зеленого забарвлення, розміром від 9 до 14 см. Перезрілі огірки, які вже пожовкли, для засолювання непридатні.

Огірки сортують за розміром, відбраковують пом’яті, пошкоджені та незрілі, миють і замочують в холодній воді протягом 2-3 годин або бланшують одну хвилину.

Заливка

на один балон ємністю 10 л — огірки — 6,5 кг; кріп — 0,2 кг; часник — 6-8 зубків; хрін — 0,03 кг; стручковий гіркий перець — 2-3 шт.

на 10 кг огірків бочкового засолу — огірки — 10,0 кг; кріп — 0,3 кг; часник — 8-10 зубків; хрін — 0,05 кг; стручковий гіркий перець — 3-5 шт.

Укладають огірки так: на дно тари кладуть ароматичні трави — кріп, часник, хрін, стручковий гіркий перець, потім ряд огірків, знову ароматичні трави і так далі аж до наповнення. Укладання огірків повинне бути щільним. Інші види ароматичних трав — листя вишні і чорної смородини — укладаються за бажанням і в невеликих кількостях. Загальна вага трав не повинна перевищувати п’яти відсотків.

Розсол

на один балон ємністю 10 л — сіль — 250 г; вода — 3,5 л.

на 10 кг огірків бочкового засолу — сіль — 300 г; вода — 4,0 л.

Для приготування розсолу воду нагрівають до кипіння і додають солі згідно рецептурі. 10-літрові балони заливають гарячим розсолом, обережно, невеликими порціями.

Після кожної налитої порції розсолу балони з огірками повертають для прогрівання стінок. Заповнений балон накривають кришкою і витримують протягом доби, потім нещільно закривають і виносять в льох для доброджування і зберігання.

При бочковому засолі закупорену бочку з огірками встановлюють в льосі, заливають через верхнє дно охолоджений розсіл, отвір в бочці нещільно прикривають дерев’яною пробкою. На 3-й день пробку щільно забивають і на верхнє дно наливають воду.

Сезон приготування: серпень — вересень.


Прокоментувати