Томатний сікТоматний сік

Переглядів: 1 048

Рейтинг: 1 Зірочка2 Зірочки3 Зірочки4 Зірочки5 Зірочок ( 5,00 / 5)
Loading...Loading...

Для отримання томатного соку плоди помідорів повинні бути свіжими, без пошкоджень, однорідного забарвлення, стиглими. Відсортовані плоди очищають від плодоніжки, миють, дають стекти воді і пропускають через спеціальну машинку для отримання соку.

Томатний сік

Отриманий томатний сік зливають в емальовану каструлю, кип’ятять 12-15 хвилин до повного зникнення піни, після чого в гарячому вигляді обережно розливають в підігріті банки.

Наповнені банки накривають кришками, укладають в каструлю з водою, підігрітою до 170 градусів, і стерилізують: банки ємкістю 0,5 л — 8-10 хвилин; ємкістю 1,0 л — 10-12 хвилин; ємкістю 3,0 л — 15 хвилин.

Після стерилізації їх негайно закупорюють, перевіряють якість закупорювання та ставлять шийками вниз для повітряного охолоджування.

Консервація томатного соку способом гарячої розфасовки

Томатний сік можна консервувати способом гарячої розфасовки без подальшої стерилізації. Для цього підігріту на пароводяній бані банку завертають в сухий рушник і за допомогою розливної ложки негайно розливають прокип’ячений протягом 12-15 хвилин томатний сік по самі вінця банки. Температура соку повинна бути не нижче 95 градусів. Наповнені банки закривають прокип’яченими кришками, негайно закривають, перевіряють якість закупорювання і ставлять шийками вниз для охолоджування на повітрі.

Вказаний спосіб консервації вимагає проведення всіх робіт з ретельним дотриманням умов підготовки сировини, миття тари, кришок і особливо часу кип’ятіння соку.

Сезон приготування: серпень — вересень.


Прокоментувати