Помідори, фаршировані в томатному соусіПомідори, фаршировані в томатному соусі

Переглядів: 1 116

Рейтинг: 1 Зірочка2 Зірочки3 Зірочки4 Зірочки5 Зірочок ( 5,00 / 5)
Loading...Loading...

Інгредієнти — помідори червоні -1 кг, цибуля — 200 г, морква — 250 г, білий корінь — 25 г, зелень петрушки — 10 г, олія соняшникова, сіль, цукор, оцет, перець запашний і лавровий лист.

Для соусу: помідори — 600 г, сіль — 3 ч. ложки, цукор — 1,5-2 ст. ложки, 5-відсотковий оцет — 2 ст. ложки, запашний перець — 0,5 г, лавровий лист — 2 шт.

Додатково на банку ємкістю 0,5 л: соняшникова олія — 1 ст. ложка.

Свіжі щільні помідорчики червоного кольору середньої величини в кількості 1000 г очищають від плодоніжок, миють, дають стекти воді, надрізають ножем у плодоніжки так, щоб надрізана частина могла бути піднята, потім чайною ложкою вибирають серцевину.

Цибулю, корінь петрушки та моркву ретельно очищають від шкірки, миють, дають стекти воді і нарізують на локшину, потім укладають в казанчик, тушкують на вогні, помішуючи до готовності.

Зелень петрушки миють, дають стекти воді і нарізують на шматочки завдовжки до 0,5 см.

Очищають помідори для соусу від плодоніжок, миють, дають стекти воді, протирають на крупній терці і видаляють шкірку. Отриману масу зливають в емальовану каструлю, ставлять на вогонь і кип’ятять 15 хвилин до повного зникнення піни, після чого додають сіль, цукор, 5-відсотковий оцет, запашний перець і лавровий лист, потім кип’ятять ще 10 хвилин.

У підготовлені банки вливають прожарену і охолоджену до 70°С соняшникову або соняшникову рафіновану олію. Обсмажену цибулю з олією, тушковані моркву та білий корінь з олією, змішують із зеленню. Отриманим фаршем, при температурі 70°С, фарширують помідори, накривають підрізаною частиною, укладають в підготовлені банки та заливають гарячою томатною заливкою. Наповнення банок: ємкістю 0,5 л -1,5 см, ємкістю 1,0 л — 2 см нижче за верх шийки.

Накривши підготовленими кришками, банки укладають в каструлю з підігрітою до 60°С водою і прогрівають протягом 25 хвилин при слабкому кипінні води. Після підігріву їх витягують, негайно закривають та перевіряють якість закупорювання, встановлюють затискачі і, накривши каструлю кришкою, стерилізують в киплячій воді: банки ємкістю 0,5 л — 40 хвилин; ємкістю 1,0 л — 50 хвилин.

Після стерилізації банки залишають для повітряного охолоджування, і лише потім затискачі знімають.

Вихід — чотири банки ємкістю 0,5 л.

За відсутності затискачів, щоб уникнути втрат масла під час стерилізації, банки наповнюють: ємкістю 0,5 л — на 2 см нижче за верх шийки, ємкістю 1,0 л — на 2,5 см.

Час стерилізації банок: ємкістю 0,5 л — 60 хвилин; ємкістю 1,0 л — 75 хвилин.

Після стерилізації банки негайно закупорюють, перевіряють якість закупорювання. Охолоджування — повітря.

Сезон приготування: вересень — жовтень.


Прокоментувати