Гриби консервовані з оцтомГриби консервовані з оцтом

Переглядів: 5 566

Рейтинг: 1 Зірочка2 Зірочки3 Зірочки4 Зірочки5 Зірочок ( 3,46 / 5)
Loading...Loading...

Інгредієнти на 1 кг очищених грибів: сіль — близько 30 г, запашний перець — 4-5 горошин, гвоздика — 2-3 бутони, два лаврових листа, трохи кориці і бад’яну, оцтова есенція — 5-7 мл.

Гриби ретельно вимити і очистити, опускаючи по мірі очищення у воду, в яку додана сіль або лимонна кислота. Потім гриби перекласти в каструлю з невеликою кількістю гарячої води і відварити. Дрібні капелюшки відварити в цілому вигляді, великі розрізати, ніжки розрізати упоперек на шматочки по 2-3 см і відварити окремо, оскільки для їх варива потрібно більше часу. Коли вода з грибами закипить, зменшити вогонь і варити капелюшки 8-10 хв, ніжки 15-20 хв. Для опеньок та лисичок час варива подовжується до 25-30 хв. При відварюванні додати сіль, запашний перець, гвоздику, лавровий лист, трохи кориці і бад’ян.

Після відварювання гриби відкинути на друшляк і гарячими змішати з оцтовою есенцією. Якщо немає мензурки, то можна узяти 1 ч. ложку, що відповідає 5 мл. Есенцію потрібно спочатку влити в склянку, в який на 1/3 налитий грибний відвар. Потім гриби перемішати з оцтом в каструлі або тазу і гарячими розкласти в підготовлені, вимиті і ошпарені кип’ятком банки.

Банки з грибами стерилізувати в киплячій воді: банки ємністю 0,5 л — 40 хв.; ємністю 1,0 л — 60 хв. з моменту закипання води.

Гриби можна консервувати разом з відваром, рівномірно розподіливши його по банках. В цьому випадку оцтову есенцію додати прямо в банку (1 ч. ложку на літрову банку), попередньо наповнивши її до половини грибами.

Потім покласти решту грибів, добре перемішати все ложкою і стерилізувати.


Прокоментувати