Баклажани фаршировані квашені з часником



Баклажани фаршировані квашені з часником

Переглядів: 4 474

Рейтинг: 1 Зірочка2 Зірочки3 Зірочки4 Зірочки5 Зірочок ( 5,00 / 5)
Loading...Loading...

Рецепт квашених фаршированих баклажанів

Для консервації — баклажани — 2,5 кг, морква — 0,5 кг, корінь петрушки — 0,1 кг, цибуля — 0,1 кг, часник — 5-8 зубків, зелень петрушки — 20 г, сіль для фаршу — 40 г, лист селери для обв’язування, олія соняшникова для смаження цибулі, тушкування фаршу і заливки банки — 200 г на банку ємкістю 3,0 л.

Відібравши плоди темно-фіолетового забарвлення, однакові по величині та немляві, їх миють і видаляють плодоніжки. У кожному баклажані роблять наскрізну проріз по довжині, відступивши від кінців на 2-3 см. Потім баклажани проварюють у воді, в яку всипається сіль — 30 г на 1 літр води.

Уклавши в каструлю, баклажани варять до напівготовності 30-40 хвилин. Готовність баклажанів перевіряють тупим кінцем сірника — при невеликому зусиллі він повинен їх проколювати.

Вийняті з каструлі баклажани укладають на похило встановлену дошку, притискають вантажем, дають стекти надлишку води і охолоджують.

Моркву і білий корінь ретельно очищають, миють і нарізують на шматочки довжиною 1 см. Очистивши цибулю від покривної сорочки, нарізують на пластинки, після чого смажать на соняшниковій олії до слабо-жовтого кольору. Нарізану моркву, біле коріння та зелень слід протушкувати в соняшниковій олії до напівготовності, змішати з обсмаженою цибулею, додати сіль з розрахунком 40 г на 1 кг фаршу. Отриманим фаршем начиняють баклажани через розріз, після чого їх перев’язують стеблом селерового листа або ниткою і щільно укладають в банки, перев’язавши шийки чистим марлею. На 3-й день після початку молочнокислого бродіння банки заливають нагрітою до 160°С і охолодженою соняшниковою олією шаром в 1-2 см, накривають кришками, злегка, але не герметично закупорюють.

У зв’язку з тим, що квашені фаршировані баклажани не стерилізують, необхідно їх зберігати в прохолодному приміщенні при температурі не вище 8-10 і не нижче 0°С.

Термін придатності в їжу квашених фаршированих баклажан при холодному зберіганні — від 5 до 6 місяців.

Сезон приготування: друга половина вересня — перша половина жовтня.

Рецепт баклажанів тривалого зберігання

Підготовка кількості сировини і розфасовка — згідно попередньому рецепту.

Зав’язавши банку марлею, витримують протягом 5-8 днів з метою появи молочнокислого бродіння.

На 5-й або 8-й день заливають нагрітою до 160°С і охолодженою до 70°С соняшниковою олією шаром в 1-2 см, накривають кришкою, ставлять у відро на грати з підігрітою до 40°С водою і пастеризують при температурі 85°С протягом 90 хвилин. Після пастеризації банку негайно герметично закривають, перевіряють якість закупорювання і залишають для повітряного охолоджування.

Пастеризовані квашені баклажани витримують тривале зберігання в звичайних умовах і зберігають нормальну кислотність.


Прокоментувати