Квашена капустаКвашена капуста

Переглядів: 1 804

Рейтинг: 1 Зірочка2 Зірочки3 Зірочки4 Зірочки5 Зірочок ( 5,00 / 5)
Loading...Loading...

Для квашення краще всього брати пізні сорти капусти. Щільні качани очищають від покривного зеленого листя, вирізують пошкоджені місця і кочережку. Шинкують капусту ножем. Ширина стружки повинна бути не менше 3 і не більше 5 мм.

Квасити капусту можна в 10-літрових балонах і в бочках.

Квашення капусти в 10-літрових балонах

У першому випадку необхідно дотримувати наступну послідовність: шинковану капусту і нарізану на локшину моркву ділять на чотири частини. Порцію капусти і моркви викладають на клейонку, додають сіль, перемішують, укладають в балон і за допомогою дерев’яної трамбівки обережно ущільнюють. То ж проробляють з другою і подальшими порціями. Заповнювати балон слід на 10 см нижче за верх шийки. Поверх капусти кладуть чисте дрантя, поверх нього встановлюють дерев’яну планку розміром 150×50 мм і у вигляді вантажу — чисту пляшку, наповнену водою.

Процес бродіння капусти починається відразу ж після укладання її в балон. Краща температура для бродіння 15-18°С. Для цього наповнений балон виносять в льох. Через 14-20 днів квашена капуста готова до вживання.

Квашення капусти в діжці

В діжках капусту також квасять порціями. Її щільно утрамбовують тильною частиною кисті руки або дерев’яною трамбівкою, зверху укладають чисте зелене листя капусти шаром 3 см, потім встановлюють дно і вантаж у вигляді чистого каменя-булижника.

Зберігати квашену капусту слід в холодному підвалі або льосі.

Рецептура закладки

На один балон ємкістю 10 л: капуста шинкована — 9,0 кг; морква нарізана — 0,25; сіль кухонна чиста — 0,18.

На бочку ємкістю 50 л: шинкована капуста — 46,0 кг; нарізана морква — 1,3; кухонна сіль чиста — 0,8.

При зберіганні на поверхні капусти утворюється біла цвіль. Її потрібно видаляти. Для цього знімають вантаж, дно промивають, зачищають верхній шар і знову укладають дно і вантаж.

Сезон приготування: друга половина жовтня — перша половина листопада.


Прокоментувати