Суші та роли. Різновиди, секрети приготуванняПереглядів: 1 299

1 Зірочка2 Зірочки3 Зірочки4 Зірочки5 Зірочок
Loading...Loading...

Останнім часом у нас все більш популярною стає традиційна японська закуска — суші. Ця страва складається з приготованого певним чином рису, тонко нарізаної риби, при цьому найчастіше сирої, морепродуктів або овочів.

Суші та роли

Існує декілька видів суші. Нігірідзусі (нігірі-суші) зустрічаються найчастіше. Це своєрідний пиріжок з рису, змащений васабі, на якому лежить шматочок риби або креветка. Гункан-маки — «човник» з рису, якому руками надають овальну форму. Його обкладають смужкою норі (водоростей), яка допомагає тримати форму, і заповнюють начинкою, наприклад ікрою. Макідзусі (роли) — циліндрові суші, які готують за допомогою бамбукового килимка. Їх завертають в лист водоростей або тонкий омлет, на який заздалегідь наносять рис і начинку, а потім розрізають на декілька шматків. Футомакі — товсті роли, у яких норі знаходиться зовні, заповнені двома-трьома видами начинки. Середня ширина таких суші — 4-5 сантиметрів, товщина-3-4 сантиметри. Хосомакі — тонкі роли з одним видом начинки і норі зовні. Їх середня товщина і ширина — 2 сантиметра. Темакі — великі суші у формі конуса з норі зовні і великою кількістю начинки. На відміну від інших суші їх їдять не паличками, а руками. Урамакі — середні за розміром роли з декількома видами начинок. Норі у них знаходиться усередині, а рис — зовні. Осідзусі — пресовані суші, які ріжуть на шматочки, які цілими поміщаються в роті. Інарідзусі — мішечки із смаженого тофу, тонкого омлету або сушеного гарбуза, заповнені рисом. Тірасідзусі або барадзусі — рис, викладений на тарілку і посипаний начинкою. Едомае тірасідзусі — те ж саме, але з сирими інгредієнтами. Гомокудзусі — начинки, змішані з рисом. Три останні види також називають суши-салатами. Наредзусі — старовинний вид суші. Складається з просоленої складним чином риби, яку перекладають шарами рису, кладуть в діжку та притискують каменем. Готується довго — біля півроку. Може довго зберігатися.

До суші

Їдять суші за допомогою паличок, але можна і руками. Між суші різних видів рекомендується вживати маринований імбир. Нерідко до суші подають натуральний соєвий соус або місо-суп — суп з водоростями і твердим сиром.

Посуд для приготування суші

Для приготування суші потрібний спеціальний посуд. Окама — традиційний японський чавунний казан для рису із закругленим дном. Його можна замінити електричною рисоваркою. Охіцу — дерев’яний контейнер для зберігання рису. Хера або сямодзі — дерев’яна лопатка для обсушування рису. Хангірі — таз, виготовлений з кипариса, для змішування рису з оцтом. Макісу — рогожа для приготування суші. Існують два види макісу: квадратна (20×20 см.) з плоских бамбукових паличок (з її допомогою скачують роли) і з трикутних або круглих паличок (для товстих омлетів або для створення узорів на суші).

Категорія з рецептами суші та ролів чекає на вас, але спершу слід прочитати як готується рис для суші.


Прокоментувати