Що таке італійські макарони і з чим їх їдятьПереглядів: 1 278

Рейтинг: 1 Зірочка2 Зірочки3 Зірочки4 Зірочки5 Зірочок ( 5,00 / 5)
Loading...Loading...

Існує понад тридцяти видів всіх макаронних виробів.

Рігатоні, каватаппі, фарфалле, пене і вермішель

Рігатоні, пенне рігате, люмаке — це види порожнистих італійських макаронів. Рігатоні — короткі, завдовжки 4 см і перетином 6-7 мм макарони, що нагадують вироби, які в Україні випускаються під назвою «ріжки», але не зігнуті, а прямі і з тоншого тіста. Їх головна особливість полягає в тому, що при вариві вони стають удвічі довшими і ширшими, причому вони не розварюються і не втрачають форми, залишаючись ніжними і пружними. Навіть якщо їх не приправляти маслом, справжні рігатоні дуже смачні. Щоб відрізнити справжні рігатоні від підробки, при покупці звертайте увагу на упаковку: на її нижній частині є непримітний напис: «Rigatoni».

Каватаппі і фузіллі — гвинтоподібні макарони. Вони добре «захоплюють» своїми завитками густі м’ясні соуси типу болонез.

Фарфалле — метелики — зазвичай подаються з овочевим соусом, основою якого завжди виступають томати.

Пенне — це товсті макарони, порізані на шматки під гострим кутом завдовжки в 3-4 см і схожі на пір’я. Порожнисті макарони смакують з рідким сирним або томатним соусом. Соус затікає в порожнини і страва стає соковитішою.

Вермішель — в перекладі з італійського означає «черв’ячків». Спочатку у нас називали вермішеллю лише те, що в Італії називається «фіделіні» і «копелі д’анжело», тобто найтоншу і скручену вермішель.

Локшина, спагеті і феделіні

Спагеті — тонка (у сухому вигляді 2 мм в діаметрі) і довга (до півметра) ниткоподібна кругла локшина. Слово «спагеті» означає нитку, шпагат для зав’язування. Спагеті відварюються, як і всі інші види подібних виробів, в підсоленій воді, але мають ту особливість, що їх не можна ламати, а треба відварювати цілком у всю довжину. Оскільки жодна нормальна каструля не може вміщати відразу 50-75-сантиметрові «прути», то спагеті ставлять зазвичай вертикально в каструлю і потім поступово згинають, у міру розм’якшення частини, що знаходиться у воді.

Інша особливість полягає в тому, що спагеті варять аль денте, тобто «на зубок», їх не можна розварювати, а для цього вони повинні бути обов’язково всі однакової довжини: переламані спагеті — вже порушення правив, що відбивається на їх смаку. Про це зазвичай забувають за межами Італії. Третє правило: води повинно бути по масі втричі більше, ніж маса спагеті. На одну порцію вистачить 150 г сухих спагеті.

Як і з чим їдять спагеті

Їдять спагеті з різними приправами, але частіше всього з тертим твердим сиром і томатною пастою. Спагеті заправляються традиційними італійськими соусами або оливковою олією, спеціями і травами.

Метод їжі спагеті також необхідно дотримувати. Ложку тримають в лівій руці, а вилку в правій; вилкою беруть або наколюють і витягують порцію спагеті і, спираючись на ложку, намотують, не розриваючи спагеті, на вилку. Вилку із спагеті підносять до рота, а звільненою ложкою одночасно беруть приправу і закушують нею.

Без дотримання цих правил, їжа спагеті може привести до різного роду конфузів: ковзанню тарілок (якщо намотують на вилку, спираючись прямо на тарілку), спагеті, які не вдалося навернути на вилку, можуть вислизати на скатертину і на коліна їдців.

Феделіні

Феделіні — схожий на спагеті виріб, як по розмірах, так і формою, перетином, але він має трохи менший вміст яєць в тісті і тому світліші, ніж спагеті. Так ці вироби називають в Італії, а за її межами вони теж називаються спагеті.

Вибирайте італійські макаронні вироби і смакуйте з насолодою!


Прокоментувати