Як готувати вареники — загальні рекомендації до рецептівПереглядів: 1 271

Рейтинг: 1 Зірочка2 Зірочки3 Зірочки4 Зірочки5 Зірочок ( 4,00 / 5)
Loading...Loading...

По-справжньому смачні вареники можна приготувати, лише ретельно дотримуючись всіх технологічних вимог, і якщо ці вимоги Вам відомі, Ви можете одразу перейти на сторінку рецептів вареників.

Тісто для вареників

Особливості приготування тіста для вареників. Тісто для класичних вареників роблять з борошна, яєць, води і солі. Воду беруть якомога холоднішу, навіть крижану (влітку можна охолодити її в холодильнику), оскільки це підвищує склеювальні властивості тіста і робить його пластичнішим.

Борошно повинно бути пшеничним або пшеничним навпіл з гречаним і якомога тоншого помелу, не дуже сухе, щоб вареники не розварювалися. Замішують тісто так само, як для пельменів. Воно повинне бути середньої густини, щоб зручніше було розкочувати його в пласт завтовшки 1-1,5 мм.

Отриманий пласт ріжуть на квадрати розміром 5х5 см (з яких отримують трикутні вареники, складаючи шматочки тіста по діагоналі), або вирізують тонкою склянкою круги (з них ліплять напівкруглі вареники).

Але останній спосіб менш зручний, оскільки відходи тіста швидко сохнуть і в подальшому їх важко використовувати.

Для приготування тіста можна використовувати наступні норми продуктів. Найбільш традиційний — рецепт 1.

Рецепт тіста 1: 3 склянки пшеничного борошна вищого гатунку, 0,5-0,75 склянки води, 2 яйця, 0,5 ч. ложки солі.

Рецепт тіста 2: 640 г пшеничного борошна вищого гатунку, 270 мл води, 2,5 яєць, 25 г цукру. 12 г солі.

Рецепт тіста 3: 600 г пшеничного борошна, 3 яйця, 250 мл молока, 40 г вершкового масла, 25 г цукру, 12 г солі.

Ліплення вареників

Приготувавши тісто і начинку, можна приступити до ліплення вареників. Начинку для вареників викладають точно в центрі кожного кружечка або квадратика тіста, причому більше 1 чайної ложки начинки класти не рекомендується, щоб вареник не переповнювався і тісто не дуже натягалося. Шов — місця з’єднання — треба прагнути робити не товще за решту тіста вареників, інакше вони можуть погано проваряться.

Вариво вареників

Тепер декілька слів про те, як зварити варенички. Вареники варять у великій кількості киплячої підсоленої води, щоб їм не було тісне. Підсолюють воду з розрахунку 1 чайна ложка солі на 2 склянки води. Через 8-10 хвилин вареники спливають на поверхню і вважаються готовими. Їх вибирають шумівкою, перекладають в порожню теплу каструлю і поливають розігрітим вершковим маслом, щоб вони не злиплися.

Крім того, при подачі до столу вареники можна полити сметаною, за винятком вареників з вишнею, маком, сливами і яблуками, які подають або в сиропі, або в меду. Вареники подають дуже гарячими, оскільки, варто їм трохи охолонути, вони стають несмачними.


Прокоментувати