Правила домашньої консервації грибів і ягід, фруктів та овочівПереглядів: 1 324

Рейтинг: 1 Зірочка2 Зірочки3 Зірочки4 Зірочки5 Зірочок ( 5,00 / 5)
Loading...Loading...

Перш ніж приступити до консервації овочів, фруктів або грибів, ми розповімо вам декілька правил домашньої консервації, соління і квашення:

В процесі приготування консервації не користуйтеся мідною, залізною або з пошкодженою емаллю посудом.

Підготовка продуктів

продукти для консервації

Всі продукти — овочі, фрукти, гриби або ягоди, підготовлені для консервації, повинні бути свіжими, здоровими, без пошкоджень і ознак псування. Миють їх свіжою, чистою, холодною водою питної якості до повного видалення пилу чи бруду.

Очищені і нарізані овочі зберігаєте не більше 20 хвилин в закритому посуді.

Вода для консервації продуктів повинна бути нежорсткою, абсолютно прозорою, без присмаку і стороннього запаху, а при кип’ячені не давати осаду.

Тара для консервації

скляна тара для консервації

Для домашньої консервації можна користуватися новою або вживаною скляною тарою, при цьому вона повинна бути цілою, без щербин і тріщин. Тара із стороннім запахом для консервації непридатна.

Для приготування солінь і квашень в домашніх умовах зручно користуватися скляними 10-літровими балонами.

кришки для консервації

Соління і квашення, розфасовані в 10-літрові балони, закупорюють звичайними кришками, але не занадто щільно прикатанними.

Користуватися діжковою тарою можна, але при цьому слід мати на увазі, що діжки з-під масла, м’яса, риби і подібного непридатні.

діжка для соління та квашення

Діжки, вживані під квашеннями і соліннями, замочують протягом 10-12 днів. При цьому воду потрібно міняти не менше 3-4 разів. Після замочування боку перевіряють на протікання, несправні місця ремонтують. Перед наповненням овочами її слід залити кип’ятком, накрити мішковиною і витримати 2 години.

Заготівля грибів

Особливу увагу ми приділимо грибам, щоб не виникло ніяких неприємностей, пов’язаних з ними.

Збір грибів

Збирати гриби краще всього вдосвіта і в вранішні години. Не слід збирати червиві і перезрілі гриби, оскільки вони швидко псуються і тому можуть викликати отруєння. Для збору придатні лише ті гриби, їстівність яких добре відома.

Гриби швидко псуються, тому не пізніше ніж через 4-5 годин після збору їх потрібно обробити.

Підготовка грибів

Спочатку гриби сортують по сортах, вигляді і розмірі, при цьому, ретельно оглядаючи і видаляючи сміття, червиві екземпляри і так далі. Потім гриби миють.

Миття — найвідповідальніший процес підготовки. Від його ретельності залежить якість готового продукту. Краще всього мити гриби під струменем води. Таке миття протипоказане лише для крихких грибів: сироїжок, лисичок, опеньок.

Потім приступають до чищення. При чищенні, якщо заздалегідь гриби не були ще в лісі розділені на капелюшки і ніжки, відрізують ніжки, зіскоблюють ножем розмокле листя і траву з капелюшків, вирізують невеликі червоточини і місця, об’їдені шкідниками. У ніжок відрізують нижню частину із залишками кореня, підрівнюють верхню частину. Якщо з боків ніжки є забруднення, то їх зрізають або зчищають ножем. Крупні гриби розрізають. З маслюків і сироїжок знімають шкірку.

Багато грибів містять речовини, які від зіткнення з повітрям швидко окислюються та темніють — маслюки, шампіньйони та інші. Щоб цього не трапилося, при чищенні і різанні таких грибів треба проводити всю роботу швидко і не допускати, щоб очищені гриби знаходилися на повітрі, а відразу ж опускати їх у воду, в яку заздалегідь додають 1 ч. ложку солі і 2 г лимонної кислоти на 1 л води.

Не миють і не вимочують тільки гриби, призначені для сушки і для сухого засолу. Їх ретельно очищають вологою ганчірочкою і обсушують.

Скористайтеся нашими порадами, і ваші заготовки на зиму будуть найпривабливішими і смачнішими!

Тепер можна й собі підібрати рецепт на зиму.

Смачного!


Прокоментувати