Морозиво в морожениціПереглядів: 5 689

Рейтинг: 1 Зірочка2 Зірочки3 Зірочки4 Зірочки5 Зірочок ( 5,00 / 5)
Loading...Loading...

Хочеться морозива, а те, що можна купити в магазині, навіть в руки брати лячно, не те що дитині давати? Вихід є — потрібно готувати цей десерт самостійно! Тому настав час дістати свою мороженицю, або купити цей невигадливий апарат для морозива, і приготувати чудові ласощі для всієї сім’ї!

Звичайно, можна обійтися і без морожениці, але з нею робити домашнє морозиво набагато легше і приємніше.

У статті ми розглянемо основні компоненти і правила приготування морозива, а також особливості цього процесу для морожениці.

Як працює морожениця

Існує два види електричних морожениць: напівавтоматичні і автоматичні (компресорні). Автоматична морожениця охолоджує суміш для морозива за допомогою вбудованого компресора. Для роботи напівавтоматичної, необхідно заздалегідь в морозильній камері заморозити з’ємну чашу зі спеціальним розчином, який і буде джерелом холоду.

В іншому принцип роботи морожениць ідентичний. Після включення морожениця починає поступово охолоджувати і перемішувати суміш. Постійне перемішування забезпечує відсутність кристалів льоду в готовому продукті. В морожениці морозиво рівномірно промерзає і набуває м’якої консистенції.

Як приготувати морозиво в морожениці

Час приготування морозива в морожениці складає від 20 до 40 хвилин. Воно залежить від багатьох чинників, і заздалегідь назвати точний час неможливо, кожного разу він буде іншим.

До приготування морозива в морожениці слід підготуватися.

Що буде потрібно

З побутової техніки вам знадобиться морожениця, міксер, морозилка.

Як основа для морозива часто використовуються вершки, молоко, яйця, цукор.

Щоб надати потрібного смаку і аромату застосовують свіжі фрукти, сиропи, варення, ванільні стручки, коріандр, шоколад, горіхи, цитрусові.

Приготування морозива в морожениці

Спершу прочитайте інструкцію до вашої морожениці. Кожна модель має свої особливості і може потребувати додаткової підготовки перед роботою. Далі виконуйте таку послідовність дій:

 1. Для напівавтоматичної морожениці: помістите її з’ємну чашу в морозильну камеру на 12-24 години (див. інструкцію до морожениці).

 2. Попрацюйте міксером: перемішайте основні інгредієнти для домашнього морозива. Свіжі ягоди або фрукти слід додавати подрібненими (краще у вигляді пюре) і в останню чергу.

 3. Включіть мороженицю перед додавання суміші, інакше вона може прилипнути до дна. Наповніть внутрішню ємність приготованою сумішшю для морозива через спеціальний отвір у верхній частині апарату.

 4. Закрийте кришку і готуйте протягом часу, вказаному в рецепті. Але якщо морозиво не приготувалося протягом години, це може значити, що ви порушили рецептуру.

 5. Дістаньте морозиво з морожениці пластиковою ложкою або лопаткою. Морозиво можна вживати відразу або ще трохи заморозити в морозилці (не більше 1 години).

У такому морозиві немає консервантів, тому зберігати його в морозилці можна не довше за 2-3 тижні.

Поради і рекомендації

Щоб правильно і без зайвого клопоту зробити домашнє морозиво в морожениці, прийміть до уваги наступні рекомендації:

 • Переморозити чашу напівавтоматичної морожениці неможливо, а ось з недостатньо замороженою чашею морозиво може не вийти.

 • Охолоджуйте суміш для морозива до використання. Це значно понизить час роботи морожениці.

 • Не заповнюйте чашу морожениці більше, ніж наполовину, — об’єм суміші збільшується в процесі приготування морозива.

 • Якщо ви вибрали рецепт морозива, в якому використовуються яйця, пам’ятайте: в процесі приготування яйця не проходять термообробку. Тому, якщо ви не впевнені в якості яєць, не використовуйте їх в сирому вигляді!

 • Морожениця також використовується для приготування заморожених йогуртів, льоду з молока або соків, а також прохолодних напоїв.

 • Використовуйте не металеві, а дерев’яні або пластикові ложки. Слідуйте інструкції виробника щодо чищення і зберігання морожениці, і вона прослужить довше і буде тішити вас і ваших дітей не один рік.


 • 3 відг. до рецепта “Морозиво в морожениці”

  1. Аліса пише:

   Дуже змістовно і зрозуміло. 🙂 Дякую!

   відповісти

  2. Юля пише:

   Це моя мрія. Давно хотіла мороженицю, але десь чула, що морозиво не така смачна як покупне. А скільки воно може в морозилці зберігатися чи воно у вас довго там не затримується?

   відповісти

   • Віка пише:

    А мені все більше відгуків попадається, що смачніше магазинного виходить.
    Зберігається, здається, до тижня. Але його на виході не багато — порцій на 3-4.

    відповісти


  Прокоментувати