Декілька порад з приготування листкового тіста



Переглядів: 548

1 Зірочка2 Зірочки3 Зірочки4 Зірочки5 Зірочок
Loading...Loading...

Легке, хрустке і дуже смачне листкове тісто, напевно, відоме кожному. Воно достатньо смачне і універсальне. З цього виду тіста готують солодкі тістечка, торти, печиво, піцу, пиріжки і закусочні піроги. Але ніяке інше тісто не вимагає стільки уваги і часу при виготовленні, і далеко не всі знають як його приготувати в домашніх умови, або знають, але не виходить правильно. Проте не слід засмучуватись — прочитайте як правильно приготувати листкове тісто — і можливо цей процес перестане бути для Вас настільки болючим, і Ви частіше радуватимете своїх домочадців солодкими слоєчками.

Правильно підбирайте інгредієнти

Борошно. Дуже важливо правильно вибрати борошно. Пшеничне борошно вищого гатунку краще всього підходить для листкового тіста. Вибирайте борошно без домішок і не дуже вологе. Погане борошно може зіпсувати тісто, зробити його непластичним.

Вода. Вона повинна бути холодною, але не крижаною. Воду беруть зазвичай в пропорції 1:2 з борошном. Можна використовувати молоко, яке значно покращує смак, але еластичність тіста зменшується. Найідеальніший варіант використовувати суміш води і молока, або замінити воду або молоко, вказані в рецепті, на яєчні жовтки, тоді тісто вийде ще ніжнішим і пишнішим.

Вершкове масло. Масло повинне бути холодним, але не замерзлим. Інакше тісто складно розкочуватиме, а шари можуть порватися. Щоб вироби вийшли пишнішими, можна використовувати солоне масло, але у такому разі потрібно зменшити кількість вказаної в рецепті солі. Вершкове масло повинне бути жирним: чим жирніше масло, тим пишніше випічка. Додайте масло тільки після того, як приготуєте основне тісто з води, борошна і солі. Важливо заздалегідь підготувати масло — розім’яти його, вижати вологу, перемішати з борошном, але без грудок, і сформувати з нього брусок.

Сіль. Тут нічого складного — звичайна кам’яна або морська сіль середнього помелу. Вона додає тісту пружність і покращує його смакові якості. Але потрібно точно дотримуватись встановлених норм — при нестачі солі шари розпливаються, при надлишку — смак погіршується.

Лимонна кислота, оцет або лимонний сік. Лимонна кислота покращує смак тіста і його еластичність, але тут, як і з сіллю, головне не переборщити, інакше це позначиться на смаку готового виробу. Також додавання кислоти в тісто підвищує якість клейковини борошна — в кислому середовищі краще набухає білок борошна.

Корисні поради

 • Борошно потрібно обов’язково просівати, щоб збагатити його киснем.

 • Використання яєць в тісті покращує якість готових виробів.

 • Додавання в тісто горілки, рому або коньяку також роблять вироби пишнішими і смачнішими.

 • Борошно в маслі сприяє утворенню міцних шарів тіста.

 • Посипати борошном поверхню при розкочуванні слід тільки для того, щоб тісто легко відділялося від поверхні. Борошна не повинно бути забагато, інакше вироби погано піднімуться.

 • При розкочуванні листкове тісто завжди кладеться короткою стороною до себе, тоді виходить шаруватість. Злегка можна прокатати тісто і вправо, і вліво, але лише для того, щоб надати форму прямокутника.

 • Готове листкове тісто потрібно нарізати гострим ножем, щоб не м’яти краї тіста. Товщина готового пласта для випічки складає від 4,5 до 8 мм, залежно від виду випічки.

 • Перед випічкою виробів з листкового тіста, деко потрібне скропити холодною водою.

 • Змащувати яйцем бажано тільки поверхню виробів, не змащуючи при цьому бічні сторони — яйце заважатиме підйому тіста при випічці.

 • Перед випічкою поверхню виробу потрібно наколоти вилкою або гострим ножем, щоб при випічці виходила пара, тісто не пузирилося і мало рівну поверхню, вироби витримати хвилин 15-20, а потім ставити в духовку.

 • Випікати вироби з листкового тіста потрібно при температурі не нижче ~220°С, інакше з виробів витікає масло, відповідно готові вироби виходять сухими і малошаруватими.

 • Не можна відкривати духовку перші 5-7 хвилин.

 • Готову листкову випічку оформляють після її охолоджування.

 • І пам’ятайте — тісто не любить негативу! Настрій хороший, думки тільки позитивні, ніякої сторонньої метушні — і все вийде!


 • Прокоментувати