Варення з абрикосівВарення з абрикосів

Переглядів: 753

1 Зірочка2 Зірочки3 Зірочки4 Зірочки5 Зірочок
Loading...Loading...

Сьогодні я пропоную вам рецепт варення з абрикосів.

Для варення підходять будь-які сорти абрикосів. Вибираючи абрикоси, обов’язково переконайтеся в їх щільності — перезрілі плоди не годяться для варення. Зверніть увагу ще й на те, щоб м’якоть не містила жорстких прожилків — їх наявність у варенні дуже небажана.

Отже, підготуємо абрикоси. Звичайно ж, спочатку їх потрібно гарненько промити. Потім, озброївшись ножичком, розрізати навпіл по лінії природного переділу і витягти кісточки.

Приготування сиропу

Тепер приготуємо густий цукровий сироп.

Сироп готують з розрахунку: на 1 кг плодів 1-1,2 кг цукру і 1,5 склянки води.

Для приготування сиропу візьмемо відповідний посуд, наприклад каструлю з нержавіючої сталі, віллємо в неї приготовану воду і поставимо на вогонь. Сюди ж засиплемо цукор.

Варите потрібно на невеликому вогні, періодично помішуючи, до повного розчинення цукру.

Абрикосове варення без кісточок

Підготовлені абрикоси опустіть в гарячий сироп і 2-3 хвилини кип’ятіть. Потім зніміть з вогню і витримайте 6-8 годин, після чого варіть до готовності.

В результаті отримаємо ось такий результат — янтарне і смачне абрикосове варення без кісточок.

Як варити варення з цілих абрикос

Дрібні плоди можна варити цілими. Краще брати плоди злегка нестиглі. В цьому випадку їх наколюють, бланшують в киплячій воді 1-2 хвилини і негайно охолоджують в холодній.

Можна кісточки з цілих абрикос виштовхнути тоненькою паличкою з боку плодоніжки, кісточки розбити, ядерця вийняти і покласти всередину абрикос. Трохи ядер можна покласти і у варення з половинок абрикос.

Цілі абрикоси краще варити в три прийоми. Залийте плоди гарячим сиропом, доведіть до кипіння і кип’ятіть 5 хвилин. Потім зніміть з вогню і витримайте 4-5 годин. Потім знову прокип’ятіть 5 хвилин і витримайте 4-5 годин. Після цього варіть варення з абрикос до готовності.

Варення розкладаємо відразу ж в гарячому вигляді в пропарені банки і закочуємо кришками.

Абрикосове варення виходить смачне і ароматне, а взимку обов’язково нагадає вам сонячне і ласкаве літо.


Прокоментувати